BAŞKANDAN

Tadınız tuzunuz dengeli, yemekleriniz lezzetli olsun…

Kuruluşumuzdan bugüne tekstil ve kimya sektörünün ihtiyaçlarının yanı sıra seçkin gıda kuruluşlarının tuz tedarikini de gerçekleştiren firmamız, 2010 yılından itibaren rafine ürün çeşitleri ile perakende sektörüne de yönelmiştir.

Bu bağlamda, bugüne dek elde etmiş olduğumuz bilgi ve deneyimlerle markalaşma çalışmalarına hız verilmiş, kurumsal kimliğimiz yenilenmiş, ardından perakende sektörüne yönelik ürünlerimizin ambalajları değiştirilerek,  saha faaliyetleri yeniden yapılandırılmıştır. Diğer yandan satış ağımız da genişletilerek perakende sektöründeki pazar payımızın arttırılması başlıca hedefimiz olmuştur.

Perakende ürünlerimiz dışında kalan, rafine tuz, kurutulmuş gıda sanayi tuzu, deniz tuzu, tablet tuz ve endüstriyel tuz üretimleri geniş ürün yelpazesi oluşturmakta ve firmamız söz konusu ürünlerin ihracatını da gerçekleştirmektedir. Türkiye’nin en büyük mamul tuz üreticileri arasında olan Estuz, kalitesi ve güvenilirliği ile özellikle gıda sektörünün en çok talep ettiği markaların başında gelmektedir.

Diğer yandan sektörün güçlü firmalarından biri olarak tüketicisini düşünen ve onları bilinçlendirmeyi kendine görev edinen bir kurum olmanın gururunu yaşamaktayız. ‘Hayatın Dengesi’ yaklaşımı ile tüketicilerimizi öncelikle tuz kullanımı konusunda bilinçlendirme hedefi ile çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Tuzun fazla kullanımı kadar hayatımızdan tamamen çıkarılmasının da zararları konusunda bilgilendirmeler yapmakta, iyotlu, iyotsuz, sodyumu azaltılmış ürün çeşitlerimiz ile hem damak zevkine hem de sağlıkla ilgili gereksinimlere cevap vermeye çalışmaktayız.

Şirketimiz, sektördeki güçlü, ilkeli ve yenilikçi yapısı, sürekli büyüyen kadrosu ve yenilenen teknolojisinin verdiği güven ile beraber tüketicilerimizin beğenisi ve iş ortağı olarak gördüğümüz müşterilerimizin katkılarıyla geleceğe ümitle bakmaktadır.

Hep birlikte alınan bu yolda, emin adımlarla ilerleyerek, sürdürülebilir başarılar elde edeceğimize inancım tamdır.

Tadınız tuzunuz dengeli, yemekleriniz lezzetli olsun…

 

Sevgi ve Saygılarımla,

 

Vedat ÖZDEMİR