Tuz; evrenin gizemi, doğanın bize sunduğu mucizevi zenginlik…

Karada, denizlerde, göllerde, dağların zirvesinde, yer kürenin her yerinde hatta hücrelerimizde, kanımızda… Hep o var. Kar beyazı zerreler ve mükemmel  kristallerin adı; Tuz.  Bu eşsiz kristallerin her köşesinde yaşamın büyüsü gizli sanki. Lezzet, sağlık, güzellik, zenginlik, enerji hatta sonsuzluk; bir tuz zerresinin bize fısıldadıkları…

Tuz’un aşkı ile başladı ESTUZ’un hikâyesi. Hayata, lezzete, enerjiye, sonsuzluğa olan aşkımız ile her bir kristalini özenle sofralarınıza ulaştırmanın aşkı ile…

Bugün hayatın dengesi, anlamı, derinliği ve güzelliği üzerinde çalışırken,  insanımızı dengeli tuz kullanımı konusunda bilinçlendirmeyi de misyon edindik.

İşimiz, evimiz, saksıya verdiğimiz su, uçurtmamızın çıtası, bisikletimiz, sesimiz,  enerjimiz, uyumamız, uyanmamız, yediğimiz  içtiğimiz … Hepsi dengede olduğu zaman hayat sağlıkla ve keyifle devam etmekte.

Hücrelerimizde canlılığın sürekli olabilmesi için;  vücudumuza her gün yaklaşık 2-2,5 Lt su ve 3-5 gram tuz girmesi gerekiyor. Tuz da, su gibi temel besin maddelerimizdendir. Hastalıklardan uzak bir şekilde yaşama devam edebilmek, ancak bu iki temel maddenin her gün gerekli miktar ve kalitede, dengeli olarak alınmasıyla mümkündür. Neredeyse bütün canlılarda, temel biyolojik fonksiyonları tuz ve su dengede tutarak düzenler. Su ve tuz insan vücudu için temel besin maddeleri olmanın yanı sıra mucizevi bir biçimde iyileştirici güç etkenleridir.

Hayatın dengesini tuza taşıyarak tuza yeni bir tat, yeni bir anlayış getirmenin aşkı ile heyecanla raflarda yerlerimizi aldık. Çikolataya bile tadını veren tuzun her çeşidini ayrı ayrı paketleyip üzerlerine imzamızı attık. Biz, ESTUZ olarak hayatın dengesi için dengeli tüketmeyi kendimize rehber edindik. Şimdi yenilikçi ambalajları, her zevke ve damak tadına ayrı ayrı hitap eden tuzlarımız ile sizlere ulaşmanın heyecanını yaşıyoruz.

Afiyette ve dengede kalmanız dileğiyle…